jaryczewski.com
jaryczewski.com
biografia dyskografia galeria kino linkownia mp3 teksty prasa jary band exces minnesota blues

minnesota blues

     Naszym celem jest przedstawienie ciężkiej, śmiertelnej choroby, na temat której panuje wiele mitów i która dla wielu jest tematem tabu. Przy pomocy tego projektu chcemy pokazać, że można pokonać tę chorobę. Że można skutecznie tę chorobę powstrzymać, żyć godnie, długo i szczęśliwie. Takiego wyboru może dokonać każdy

Istnieje wiele form leczenia, ale najskuteczniejszą, z nam znanych jest model "Minnesota". Ten amerykański model terapeutyczny, dziś szeroko stosowany również w Polsce łączy w sobie proces leczenia i powrotu do zdrowia oparty na dwunastu krokach Anonimowych Alkoholików. Sama terapia trwa ok. 2-3 miesięcy, ale jest to dopiero początek długotrwałego procesu. Potem następuje cykl spotkań. Zawiązują się tzw. grupy poszpitalne. Równocześnie są prowadzone terapie dla rodzin osób uzależnionych, które często nie zdają sobie sprawy, jak poważnie całe lata spędzone u boku osoby uzależnionej odbiły się na ich życiu. Niezrozumienie mechanizmów i objawów choroby wśród wielu ludzi, którzy sami nie mają takiego problemu, rodzi nietolerancję, czasem wrogość, odrzucenie i pogardę. Wszystko to na pewno nie pomaga w powrocie do zdrowia. Dlatego też nasz projekt ma na celu zwrócenie uwagi na ten jakże mocno obecny problem w naszym społeczeństwie. Jest próbą swoistego rodzaju edukacji osób uzależnionych a także tych, których ten problem nie dotyczy, ale spotykają się z nim na co dzień i odrzucają go. Dlatego też chcemy, aby projekt "Minnesota blues" był realizowany z rozmachem, aby odbił się szerokim echem w całym kraju.

Nasza inicjatywa spotkała się już z entuzjazmem ze strony Biura ds. Narkomanii w osobie Dyrektora Piotra Jabłońskiego oraz Fundacji Batorego i Dyrektora Komisji Edukacji w Dziedzinie Uzależnień, Pani Ewy Woydyłło. Bardzo liczymy na Państwa pomoc w realizacji tego, naszym zdaniem, bardzo ważnego projektu.

dalej: Opis projektu "Minnesota Blues"

 
opis projektu
model terapeutyczny "Minnesota"
spektakl "Minnesota Blues"
płyta "Minnesota Blues"

biografia :: dyskografia :: galeria :: kino :: linkownia :: mp3 :: teksty :: jary band :: exces :: minesota blues

Designed by: ITC.CoM.PL    Powered by: www.hollywoodwwwstudio.com
Management: Hania Jaryczewska + 48 600 782 089     mail: haniabebe@gmail.com